piątek, 13 sierpnia 2010

Mieszkam daleko, mam dystans do takich spraw, w zasadzie nie powinno mnie to obchodzić, nie znoszę kląć...

Ale to jest, k...., niewiarygodne!


To jest miejsce w którym w 1920 roku po raz pierwszy zatrzymano bolszewicką inwazję. Teraz Polacy własnym sumptem wybudowali tam pomnik najeźdźcom.


Co dalej?


Źródło:


PS. A to jest grób poległych Polaków, obrońców stolicy swego kraju, w tym samym Ossowie:

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Proszę zapytać jakiegoś historyka, to się Pan dowie, że to Piłsudski zaczął sobie zajmować Ukrainę a ten najazd Ruskich to tylko była kontrofensywa ;)

Anonimowy pisze...

Bibuła przeinaczyła i przeadjustowała Pański wpis bez podania linku. Piractwo kwitnie.

“Siedmiokroć odpieraliśmy hordy bolszewickie…” – państwo polskie zapomina o bohaterach, stawia pomniki najeźdźcom - Bibula - pismo niezalezne.

Anonimowy pisze...

W efekcie piractwa sepleniącego bezogonkowao "pisma niezaleźnego" wyskakują nam takowe popirackie kwiatki, które ściągają na Bibulem calom klikalność:
“Siedmiokroć odpieraliśmy hordy bolszewickie…” – państwo polskie zapomina o bohaterach, stawia pomniki najeźdźcom | Niepoprawni.pl.

Anonimowy pisze...

Patrzcie, ludzie, zanim wpiszecie pod czyims adresem niesprawdzone i krzywdzace opinie, bo 'Bibula' nic nie przeinaczyla: pod tekstem (tym i kazdym innym), na samym dole, jest ramka ze zrodlem. Pisze w niej wyraznie: "Za: W Temacie Maci, czyli Backup Wiarusa (" Ale to jest, k...., niewiarygodne!")"
W nawiasie podany jest oryginalny tytul.

Zeby inne strony byly tak dokladne w podawaniu zrodel jak 'Bibula', to byloby naprawde dobrze.

Anonimowy pisze...

Nie dość, że piraci - to jeszcze w dodatku zakłamani do szpiku kości piraci. Łżą jak z nut i nawet im powieka nie drgnie. Miarą podwójnej moralności Kalego "Bibulki" jest ich własna polisa cytowania:

"ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:

Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25663
oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.

Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.

Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY."

Stary Wiarus pisze...

Panowie. dajcie sobie siana. Na skali kurewstwa od 0 do 10 oceniam ten numer z nieautoryzowanymi zmianami w przedruku na słabe 0.75, natomiast cały casus ossowski na solidne 12.5

Przedrukowali, zmienili - wsio rawno, zawsze to zasięg choćby o paręset osóbļ większy, a o to w końcu chodzi. Więć tym razem z Bibułą do wójta nie pójdziemy, a następne razy będę ocenial on a case-by-case basis.


Kłaniam się.

Anonimowy pisze...

Po zawarciu umowy politycznej i konwencji wojskowej z rządem ukraińskim S. Petlury (21 i 24 kwietnia 1920), 25 kwietnia ruszyła polska ofensywa na Ukrainie. Oddziały polskie pod dowództwem E. Rydza-Śmigłego, wspierane przez oddziały ukraińskie, 7 maja 1920 zajęły Kijów, a 9 maja zdobyły przyczółki na Dnieprze. 14 maja dowództwo radzieckie rozpoczęło ofensywę nad Dźwiną i Berezyną.

via „Cud nad Wisłą” – legenda bitwy warszawskiej | Blogpress.

Anonimowy pisze...

Wprost 24 - Nieudane odsłonięcie w Ossowie.

Anonimowy pisze...

Bibulka już ma skarbonkę

http://www.bibula.com/?page_id=19895

Jeszcze tylko St. Wiarus stuka za friko

Anonimowy pisze...

Wydawało mi się początkowo, iż tradycja Bibulki wywodziła się z polibudy poznańskiej, aż tu nagle okazało się,że to organ czarnych:
Lech Maziakowski - FATIMA – aktualność Przesłania i ....