poniedziałek, 5 lipca 2010

Trzecia gwiazda może być białaProponowana flaga państwowa ZBiR. Skolko ugodno miejsca na trzecią gwiazdę. Koniecznie białą, bo to i wspomnienie barw narodowych, i samorząd gubernialny będzimógł optymistycznie utrzymywać, że biała gwiazda na czerwonym polu to nie utrata niepodległości, tylko symbol tryumfalnego pochodu idei euroatlantyckiej na wschód.    Jutro obudzimy się w Polsce, gdzie Platforma Obywatelska ma 100 proc. władzy, 100 proc. odpowiedzialności i niezwykle wysokie oczekiwania społeczne – mówił na antenie TVP Info b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 
http://www.tvp.info/informacje/wybory-2010/dla-platformy-to-czas-proby/2059382


Nie, wy się nie obudzicie ani jutro, ani jeszcze długo nie, PT Rodacy z Kraju. Jak zawsze, będziecie spać głęboko,poprawiając przez sen poduszkę. Śnić Wam się będzie wolność i gaz łupkowy. Umkną wam natomiast inne ważne sprawy

Albowiem jeśli ktokolwiek w Polsce ma 100 procent władzy, to jest całkiem nieistotne, ile ma odpowiedzialności, oraz jak niskie lub wysokie są oczekiwania społeczne, ponieważ w Polsce nie ma w praktyce sposobu wyegzekwowania od państwa jakiejkolwiek odpowiedzialności, gdy władza zawodzi oczekiwania społeczne.W zasadzie jeden taki sposób istnieje, tyle że w praktyce jest tak, jakby go nie było. Elektorat właśnie zademonstrował praktycznie, że około połowy dorosłych Polakow nie odróżnia urny od zupełnie innego naczynia, ponieważ taki właśnie procent uprawnionych do głosowania olał wybory.

Oczekiwania społeczne? Odpowiedzialność? Hahaha. Gorzki uśmiech. W Polsce nie ma potrzeby, by grupa trzymająca władzę stosowała się do własnego prawa. Wystarczy, że trzyma prokuraturę i sądy. Nie ma potrzeby by mówić prawdę, wystarczy trzymać media. Nie ma potrzeby liczyć się z emancypacją ekonomiczną społeczeństwa od państwa i jego urzędników, byle trzymać urząd skarbowy. Nie trzeba obawiać się buntu poddanych, o ile trzyma się służby specjalne. Samoorganizacja społeczenstwa jest niegroźna, gdy trzyma się internet.

Co jeszcze trzeba zrobić, byście się obudzili, śpiący rycerze narodu wybranego? Tragiczna śmierć, w dziwnych okolicznościach, Prezydenta RP i praktycznie całej politycznej przeciwwagi dla orientacji totalitarno-oligarchicznej w państwie wywołała u was krótkie otwarcie oczu, obejrzenie transmisji z pogrzebu, ziewnięcie i przewrócenie się na drugi bok. Co trzeba zrobić, byście nie zasypiali? Odebrać wam paszporty? Odciąć internet? Wprowadzić prohibicję? Wystąpić z NATO i Unii? Przystąpić do ZBiR-a?

Najśmieszniejsze są tytuły prasowe pisane przez cudzoziemców, którym objaśniliście, że nic takiego się nie stało, ot, zwykła stuletnia demokracja miala całkiem zwyczajne wybory, w których zwyciężył kandydat liberalny, nuda, nic ciekawego, nic tu nie ma do oglądania, proszę się nie zatrzymywać, proszę się rozejść, no rozejść się, mówię, i zaraz mi tu wyłączyć tą kamerę!

"Liberał pokonał w wyborach bliźniaka w żałobie"
Znaczy, liberała sobie wybraliście. Gratulacje. Nie wpadnijcie aby tylko pod kopyta galopującej liberalizacji, jaką wam zaserwuje.

Miała być druga Japonia, druga Irlandia, druga Norwegia, w każdym razie jakaś przyjemna i zamożna liberalna demokracja parlamentarna. Żadnych złudzeń, panowie. Będzie drugi Kyrgyzystan. Centralistyczny etatyzm autorytarny
, to wasz ustrój od jutra.

Na własne życzenie ludu.

PS. Chęć wstąpienia do ZBiR-a wyraziły dotychczas Abchazja, Kazachstan, Kyrgyzystan, Mołdowa, Osecja Południowa, Serbia, Transdniestria i Ukraina (dnia 30 marca 2010 r.).

PS2. W dniu wyborów, program pierwszy rosyjskiej telewizji publicznej nadał film dokumentalny o katastrofie polskiego samolotu rządowego pt. "
Katyński syndrom", Niektóre media krajowe widzą w tym przejaw współczucia i sympatii, chociaż przebieg śledztwa takich hipotez nie potwierdza. Sama TVP, bardziej realistycznie, dopatruje się w nim "rodzaju przesłania dla nowego prezydenta Polski".  Żeby uważał na siebie? 
Nie wiem, czy film będzie nadany w TVP i jaki będzie tytuł wersji polskiej. Proponuję"Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Chyba zostałem wywalony z salonki, więc komentuję tu

To grow the commons of free knowledge and free culture, all users contributing to SW projects agree to grant broad permissions to the general public to re-distribute and re-use their contributions freely for any purpose including commercial use. Such use is allowed where attribution is given and the same freedom to re-use and re-distribute applies to any derivative works

via Community Central:Licensing - Wikia Community Central.

Anonimowy pisze...

No fajnie To napisałeś szanowny Panie K. czy jak Ci tam.
I fajnie jest skrobać poza granicami Najjasniejszej.
Czego Pan oczekuje od ludu bozego?
Rewolucji?
Pan zna mechanizmy.
Pan wie o wielkich braciach i siostrach.
Pan wie, że ani K. , ani Ko. czy to liberał czy antyliberał NIC RP dobrego nie da!
TO musi dojrzeć.
Historia musi zatoczyć koło.
Nam Tu w Najjasniejszej nie jest do smiechu!
I dlatego 50% olało.
Dobrze by było, żeby 90% olało ur/y/ne.
I kiedyś oleje.
Ładnie Pan pisze i nie tylko ten komentarz ładnie Pan napisal.
Tylko co z Tego wynika?
Może poda Pan wskazówki praktyczne?
Wskaże Pan co zamiast łuków należałoby w RP zrobić?
Jakimi siłami i środkami?
Pozdrawiam.
ps
A za Polską to sie Panu jednak ckni.
To widać i czuć.
Proszę o nastepne komentarze.
I to takie z jajami.
Co by sie nam nie ziewało czytując .
bałtycki