czwartek, 10 czerwca 2010

Druga Norwegia


Kiedy mi czasem smutno i źle, to jak sobie coś wyszukam i przeczytam z ostatnich enuncjacji Radosława Słońce (l'etat, c'est moi), to zaraz humor mi się radykalnie poprawia.
"Radosław Sikorski ocenił, że eksploatacja gazu łupkowego w Polsce daje szansę, aby za 10-15 lat nasz kraj stał się drugą Norwegią."
Była już druga Japonia (ta z okresu miedzy Hiroszimą a Nagasaki), druga Irlandia (ta z okresu zabójczego nieurodzaju kartofli i wielkiej emigracji zarobkowej), a teraz ma być druga Norwegia. Może to i jest jakiś pomysł, ale pod warunkiem że zacznie się od rozstrzelania Jaruzelskiego, w oparciu o precedens Vidkuna Quislinga.

Nikt, no nikt, tak cudnie głupa rżnąć nie potrafi jak  Radosław Wspaniały:


O wizach do USA: To nie fair!
Pytany o kwestię wiz dla Polaków do USA Sikorski przyznał, że w tej sprawie próbowaliśmy już wszystkiego "i prośby, i groźby". Zaapelował do Polaków, aby przestrzegali prawa amerykańskiego.

- I wydaje mi się, że coraz większa proporcja (Polaków) jeździ tam (do USA) w celu zdeklarowanym. Jeśli ktoś już musi pracować za granicą, to znacznie lepiej to można robić w Europie, gdzie płacimy podatki, ale też mamy ochronę socjalną, robimy to legalnie, łatwiej utrzymać kontakt z rodziną, z krajem. Stany Zjednoczone nie dotrzymały umowy, jaką z nami zawarły w latach 90. My znieśliśmy wizy, oni mieli mieć wizy za darmo. Wizy faktycznie są za darmo, ale trzeba płacić za przywilej złożenia podania - mówił Sikorski.

Jego zdaniem, Amerykanie prowadzą niezrozumiałą politykę w tej sprawie. - Faktycznie tolerują wielomilionową imigrację z Ameryki Łacińskiej, a z jakiegoś powodu boją się nas. To jest nie fair, że jesteśmy ostatnim krajem strefy Schengen, który nie ma ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi. I ja liczę na umowę konsularną między UE a Stanami Zjednoczonymi, aby to wreszcie wymusić - podkreślił szef MSZ.   

Ziemianki proszę ciupasem kopać, i robić zapasy cukru i mąki! Radoslaw Słońce grozi Stanom Zjednoczonym, one się Polaków boją, więc jest dobry moment, żeby na nich wymusić.

A jak Amerykanie nie zechcą podpisać niekorzystnej dla siebie umowy konsularnej, kiedy Radosław europejską pięścią w stół wyrżnie, to będzie wojna UE z USA. Amerykanie szybko skapitulują, zaś w traktacie pokojowym, podpisanym w Chobielinie powiat Nakło, zapisze się wiekuisty przywilej pracy na czarno w USA dla Polaków. 


Znaczy, Radosław O Mało Co Nie Prezydent nie wie, jakie są warunki wejścia do Visa Waiver Program, nie wie, że Polacy ich nie spełniają, oraz nie wie, że opłaty i procedury ubieganią sie o wizę amerykańską przez obywateli krajów które nie są w VWP (taki np. Izrael też nie jest)są identyczne dla Polski i każdej innej Gwadelupy.
A nie mówiłem, że nikt tak cudnie głupa rżnąć nie potrafi? Może jednak ubłagajcie go , żeby kandydował na prezydenta. Lepiej od tego nie będzie, ale dużo weselej.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Swietny artykul i nie zle sie ubawilam przy tym.
Zuzka