wtorek, 18 marca 2008

Komunikat dla hotelarstwa

Niniejszym uprzejmie zawiadamiam PT Międzynarodowe Koncerny Hotelowe, że zbojkotuję każdy hotel, który wynajmie pokój lub apartament p. Radosławowi Tomaszowi Sikorskiemu, s. Jana i Teresy z d. Paszkiewicz, ur. 23 lutego 1963 r. w Bydgoszczy, zam. Dwór Chobielin, 89-100 Nakło n/Notecią, woj. kujawsko-pomorskie; adr. pocztowy 00-583 Warszawa, Al. Ujazdowskie 1/3, Polska.*

Zawiadomienie moje uzasadniam następująco:


Gdy będąc w podróży wynajmuję pokój hotelowy, czynię to w celu niezakłóconego jego użycia. W hotelu sypiam i jadam, niekiedy również pracuję. Płacę hotelowi za to, aby zapewnił mi godziwe warunki do wszystkich tych czynności. Od kierownictwa, obsługi i ochrony hotelu, w którym sie zatrzymuję, oczekuję posiadania odpowiednich kwalifikacji i umiejętności hotelarskich, włącznie z umiejetnością dyskretnego, taktownego i skutecznego radzenia sobie z gośćmi hotelowymi wywołującymi awantury, niezależnie od ich rzeczywistego lub domniemanego statusu VIP.

Sprawdziwszy gdzie należy, odnotowuję, że Unia Europejska ma 23 języki oficjalne: Български, Čeština, Dansk, Deutsch, Eesti, Elinika, English, Español, Français, Gaeilge, Italiano, Latviesu valoda, Lietuviu kalba, Magyar, Malti, Nederlands, Polski, Português, Română, Slovenčina, Slovenščina, Suomi, Svenska.

Jeżeli ktokolwiek ma skłonność do obrażania się na hotele w Brukseli lub gdziekolwiek indziej za to, że nie zapewniają gościom prasy, radia i telewizji w dwudziestu trzech językach, to powinien zatrzymywać się wyłącznie w hotelach najwyższej klasy (sześć lub więcej gwiazdek), które na życzenie gościa i za odpowiednią opłatą mogą mu dostarczyć do pokoju nie tylko świeżą Gazetę Wyborczą, Helsingin Sanomat albo Latvijas Vestnesis, ale także żywego wielbłąda, marokański zespół pieśni i tańca, lub świeże jaja gęsie. Bądź też powinien programowo unikać wizyt w krajach, w których standard usług hotelarskich kształtuje się poniżej jego oczekiwań.


* według Who is Who in Polen, wyd. Who is Who, Verlag für Personenenzyklopädien AG, Zug, Szwajcaria, 2005 i 2007http://www.zw.com.pl/artykul/231270.html
Walka Sikorskiego o polskie media
mk 17-03-2008, ostatnia aktualizacja 17-03-2008 11:11

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski postanowił wesprzeć polskie media. Od pewnego czasu wysyła on listy z groźbami, że zbojkotuje hotele, które nie będą nadawać polskich programów w pokojach hotelowych.

Zaczęło się od podróży do Brukseli miesiąc temu. Minister nie mógł kupić żadnej polskiej gazety, a w pokoju nie było ani jednego programu telewizyjnego, czy radiowego w języku polskim. Napisał wówczas list do dyrekcji hotelu, grożąc, że polskie delegacje państwowe będą bojkotować tę sieć hoteli, jeśli język polski nie będzie tam traktowany równo z innymi - pisze RMF FM.

Po tej interwencji w hotelu pojawiły się polskie gazety i programy telewizyjne.

Źródło : Rmf.Fm

Brak komentarzy: