piątek, 23 marca 2007

Węglarczyk a moje spodnie

Jak mi to niedawno nader trafnie wytłumaczył na innym forum pewien współemigrant, zasadniczy pożytek z życia na emigracji jest taki, że się nie wydaje fortuny na spodnie. Gdybym mieszkał w Polsce, poszedłbym z torbami na ciągłych zakupach nowych spodni. Bo by mi się co chwila nóż w kieszeni otwierał przy czytaniu tekstów popełnianych przez kwiat polskiego dziennikarstwa. Ze szczególnym uwzględnieniem szkarłatnych rododendronów z Gazety Wyborczej.

Rododendron Węglarczyk przeczytał artykuł opublikowany przez poważny amerykański think-tank Jamestown Foundation, na temat europejskiej organizacji współpracy antyterrorystycznej ATLAS, nazwał go "nieoficjalną informacją" i prosi, żeby go ktoś szerzej i oficjalniej oświecił w przedmiocie tej  (przeważnie tajnej) współpracy. Prezesem fundacji Jamestown jest wprawdzie prof. Zbigniew Brzeziński, ale to jeszcze dla Węglarczyka żaden powód, żeby uwazać informacje stamtąd za wiarygodne i wystarczająco zbliżone do oficjalnych.

http://www.jamestown.org/terrorism/news/article.php?articleid=2370280

Terrorism Monitor Volume 5, Issue 5 (March 15, 2007) 

OK, nikt nie musi ufać Brzezińskiemu. Ale czytać artykuły należy do końca. Pod artykulem Ludo Blocka jest dwanaście odsyłaczy - kopia poniżej. Odsyłacze są  między innymi do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, do wystąpienia unijnego koordynatora działań antyterrorystycznych, i do dokumentu końcowego ze spotkania ministrów spraw wewnętrznych Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii w tej sprawie. Wszystko publiczne, wszystko on-line, wystarczy poszukać. Czy to jest dla Węglarczyka za mało oficjalne? 

Jeśli nie, to na ile oficjalniej ma dla Węglarczyka być, żeby był zadowolony? Oficjalna defilada jednostek ATLAS na Placu Czerwonym, prowadzona przez Jose Barroso na białym koniu, z transmisją telewizyjną? A Węglarczyk na trybunie mauzoleum Lenina, zaś do tej trybuny kolejka oficerów z oficjalnymi raportami o stanie, uzbrojeniu, miejscu stacjonowania, wyszkoleniu, taktyce i planach operacyjnych tych jednostek?

--------

1. Conclusions adopted by the JHA Council (12156/01), Brussels, September 20, 2001.
2. Combating Terrorism in Nordic Countries: A Comparative Study of the Military's Role, Swedish National Defense College, 2003.
3. European Broadcasting Service, November 29, 2005, item reference: I-049865en.
4. Presentation by Gijs de Vries, EU counter-terrorism coordinator, at a seminar of the Center for European Reform in Brussels, January 19, 2006.
5. Amendments submitted to the meeting of the European Parliament Committee on Budgets of 4, 5 and 6, October 2005.
6. AGIS project detu-byl-jsions and evaluations 2003, 2004, 2005.
7. Combating Terrorism in Nordic Countries: A Comparative Study of the Military's Role.
8. Council and Commission Action Plan Implementing The Hague Program Strengthening Freedom, Security and Justice in the European Union, Brussels, June 10, 2005.
9. Conclusions on the 10th meeting of the Police Chiefs Task Force, October 11-12, 2004.
10. Discussion document on a normative framework for "ATLAS" (8434/05), Brussels, April 25, 2005.
11. Conclusions of the meeting of the interior ministers of France, Germany, Italy, Poland, Spain and the United Kingdom, Heiligendamm, March 22-23, 2006.
12. Official Journal of the European Union, C321, December 29, 2006.

 

 

Pytanka techniczne:

Dlaczego niektórzy użytkownicy nie mogą komentować na niektórych blogach? Jak takiego bana wyłączyć? Ja nie mogę wejść dla skomentowania na blog Mieczysława Nowackiego, a dostałem e-mail od kumpla, który donosi, że on nie może komentować na moim, chociaż ja nikogo nie banowałem, bo nie wiem jak. Wygląda to od strony usera tak, tak, że logowanie się zapętla - po wpisaniu user-id i hasła, salon24 żąda od nowa zalogowania, i tak w kółko. Czy to jest bug, czy jakiś pryszczaty gówniarz się gdzieś za kulisami tak bawi, czy znowu podchorążowie z Wojsk Łączności i Informatyki albo nowy turnus w Starych Kiejkutach mają kurs podstawowy Network Operations i chleją, zamiast sie uczyć, wiec im kiepsko wychodzi? Kogo muszę znać, żeby się dowiedzieć, jak się na salon24 wrzuca zdjęcia? Kolego Janke, nie róbcież se jaj. Na Onecie i Gaz Wybie dzieją się od zawsze różne cuda i chwatit, niech chociaż tutaj będzie wolność słowa. 

Stary Wiarus     staryw@hotmail.com

 

 

komentarze (4)

W Temacie Maci - wtemaciemaci.salon24.pl

Brak komentarzy: