Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński i Dyrektor Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” Arkadiusz Gołębiewski zapraszają na specjalny pokaz filmu dokumentalnego Kwatera „Ł”.
Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem dr. Łukasza Kamińskiego,dr. hab. Andrzeja Krzysztofa Kunerta, Arkadiusza Gołębiewskiego i dr. hab. Krzysztofa Szwagrzyka. Dyskusję poprowadzi red. Konrad Piasecki.
Projekcja filmu i panel dyskusyjny odbędą się w poniedziałek 25 marca 2013 w stołecznym kinie Atlantic, ul. Chmielna 33, początek – godz. 20.00.
_____________
Dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert to pomysłodawca, inicjator i wykonawca wystawienia pomnika bolszewickim najeźdźcom w Ossowie pod Warszawą w 90 rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Rodacy, choć raz bądźcie konsekwentni. Do imprezy jeszcze prawie osiem godzin. Jeszcze pora wyprosić tego człowieka.
Rodacy, choć raz bądźcie konsekwentni. Do imprezy jeszcze prawie osiem godzin. Jeszcze pora wyprosić tego człowieka.
Przypominam, że:
- Kunert upierał się, że krzyż prawosławny jest jak najbardziej stosownym znakiem na grobie żołnierzy programowo ateistycznej armii, słynnej z okrutnego mordowania księży, popów i zakonnic oraz z niszczenia kościołów i cerkwi.
- Kunert upierał się, że malowanie na tym grobie czerwonej gwiazdy, elementu godła państwowego najeźdźców i oficjalnego znaku identyfikacyjnego państwa radzieckiego na mundurach najeźdźców, jest całkowicie niestosowne, i stanowi zbezczeszczenie grobu.
- Kunert upierał się, że to świetny pomysł, aby grób żołnierzy armii słynnej z mordowania jeńców bagnetami przyozdobić wyobrażeniem 22 bagnetów.
- Kunert upierał się, że to skromny żołnierski grób, a nie pomnik, choć jego list z 15 lipca 2010 roku do burmistrza Wołomina wyraźnie mówi o budowie pomnika.
- Kunert upierał się, że skromny żołnierski grób wymaga nierdzewnej stali, szwedzkiego granitu i wynajęcia modnego rzeźbiarza, czyli atrybutów stosownych raczej dla Alei Zasłużonych, niż dla skromnej żołnierskiej mogiły w szczerym polu. Dla skromnych żołnierskich mogił ustawa przewiduje ogrodzenie, tabliczkę informacyjną i drogowskaz. Ustawa nie nakazuje kosztownego i ekskluzywnego wystroju grobów żołnierzy nieprzyjacielskich.
- Kunertowi nigdy nie przeszkadzał i dalej nie przeszkadza daleko skromniejszy wystrój mogił polskich obrońcow Ossowa, którzy zginęli w walce z najeźdźcami pochowanymi pod wyrafinowanym krzyżem z nierdzewnej stali, projektu modnego polskiego rzeźbiarza.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz