niedziela, 18 września 2011

Komunizm jest cool, to wszystko Stalin, ten Gruzin

Fragment z przemówienia prezydenta jednego z krajów Europy Wschodniej, który wygłosił długie i niezdarne przemówienie z okazji 72 rocznicy inwazji na jego kraj, w którym udało mu się ani razu nie wymienić z nazwy agresora który ów kraj najechał dnia 17 września 1939 roku

http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,9710,17-wrzesnia-to-nasze-wspolne-zobowiazanie,strona,2.html

"Wszyscy byśmy chcieli, aby nasza pamięć o 17 września w tym także o zbrodni katyńskiej i innych bolesnych doświadczeniach Polski ze wschodnim sąsiadem zaowocowały postępem procesu odcinania się nowej Europy, także Europy Wschodniej, izolowanie się od złej tradycji systemu stalinowskiego z systemu komunistycznego."

Prezydent wyraźnie rozdziela system stalinowski od systemu komunistycznego. To jest dziś w modzie. Drugi agresor też nie jest dziś niemiecki, tylko nazistowki, przy czym jak ognia unika się przypominania, że słowo nazista pochodzi od niemieckiego przymiotnika nationalsozialistisch, czyli narodowosocjalistyczny.

Rozumiem, że prezydent uwaza, że o ile tylko Europa odetnie sie od "systemu stalinowskiego", to sam komunizm jako taki jest już w porządku? Prezydentowi wyraźnie nie przeszkadza, że konstytucja jego kraju zakazuje propagowania komunizmu.

Trudno to podsumować celniej, niż to uczynił pan Ścios:

"Państwo, którego przedstawicielem jest ten człowiek nigdy nie wyzwoli się ze stanu haniebnego upodlenia."

http://cogito.salon24.pl/343751,dwa-glosy

PS. Natychmiast po umieszczeniu tego postu na Salonie24 strona mojego bloga została uszkodzona.


3 komentarze:

wychodźca pisze...

well then, LOOK at your source:

img src="webkit-fake-url://AD2F2253-9928-495F-826A-6D9834C6DCFB/image.tiff" alt="" /

thats a tiff being called. so either its a tiff, or your link is wrong. And in fact, THAT link is wrong. Thats not a valid URL.

za pomocą WordPress › Support » images upload but dont show.

Stary Wiarus pisze...

To było cut & paste mojego ekranu - w pospiechu nie pomyslalem zeby zostawic gdzies hosted copy. Kiedy wywaliłemn oryginalną notkę, żródło obrazka poszło spać. Niedopatrzenie.

wychodźca pisze...

Wielka szkoda, bo nie widziałem jeszcze "Szarego kwadratu, zaslaniającego treść".

Pozdrawiam serdecznie