wtorek, 12 czerwca 2007

Pracujecie na reputację międzynarodową? Moje gratulacje...

Motto 1:
Głupota rządzących irytuje mnie umiarkowanie. 
                                                                               Krzysztof Leski

Motto 2:
A mnie irytuje na całego, choć wasi mną nie rządzą, ale tu idzie o zasadę.
                                                                                  Stary Wiarus

================================

Słowo honoru, źe sobie tego sam nie wymyślilem.

Niby wiem, że w moim b.kraju życie przerosło kabaret, ale co innego wiedzieć, a co innego naraz znaleźć taki kwiat. 

Jak się to ma do powszechnego w Polsce narzekania, że wstrętni Jankesi nie chcą traktować Polaków jak równych partnerów?

Czy ktoś przynajmniej za to beknie?
W USA, do tej pory szukałoby juz pracy dwóch policjantów, ich bezpośredni przełożony (za brak nadzoru i tolerowanie niedouczonych) oraz rzecznik prasowy KWP, za próbe mataczenia w sprawie przestępstwa prawdopodbnie popełnionego przez policję (bezpodstawne pozbawienie wolności plus kradzież flagi, całkowicie legalnej w Polsce). Potem byłby proces cywilny przeciwko dwóm ex-policjantom i wysokie odszkodowania - z ich wlasnej kieszeni, nie policji. Mam nadzieję, że jakiś przytomny korespondent zachodni zauważył to cudo i rzecz rozniesie się szerzej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4217520.html

Policja walczy z reliktem wojny secesyjnej

2007-06-12, ostatnia aktualizacja 2007-06-12 07:58

Flagę konfederacji stanów południowych z okresu wojny secesyjnej, tzw. Southern Cross, przejęli policjanci podczas niedzielnego meczu w Małogoszczy. Zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy ją powiesili na płocie.

Flagę na stadionie w Małogoszczy wywiesili dwaj mężczyźni, 17-latek i nietrzeźwy 24-latek. - Z pierwszych ustaleń policji wynika, że to flaga Konfederacji Stanów Południowych Ameryki Północnej. Podczas trwania wojny domowej była używana jako jeden z symboli popierających zwolenników niewolnictwa. Młodzi kibice będą najprawdopodobniej odpowiadać za publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa . Może im grozić wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat - taki oficjalny komunikat prasowy rozesłała komenda wojewódzka policji. Dwie godziny później w kolejnym oficjalnym komunikacie poproszono o jego nie publikowanie. - Symbolika tej flagi nie jest jednoznaczna. Trzeba powołać biegłego z zakresu historii. Z tego samego powodu mężczyzn, którzy ją rozwiesili, zwolniono do domów po przesłuchaniu - wyjaśnia Krzysztof Skorek z biura prasowego KWP.

W internetowej encyklopedii Wikipedia można znaleźć informację, że "(...)Southern Cross do 2001 roku był elementem flagi stanu Georgia, a nadal jest elementem flagi stanu Missisipi. Budzi ona liczne kontrowersje i dlatego w Georgii doszło do zmiany. Przez część społeczeństwa USA jest ona nazywana "flagą buntownika". Zwolennicy flagi Konfederacji uważają ją za część historycznego dziedzictwa kulturowego południowych stanów USA i bronią jej, posługując się sloganem "Dziedzictwo, nie nienawiść(...)".

W dwie godziny po otrzymaniu komunikatu z biura prasowego KWP w sprawie feralnej flagi otrzymaliśmy drugiego e-maila z prośbą o nie publikowanie tej informacji...

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

komentarze (3)SkomentujJeżeli na tej stronie widzisz błąd, . • Za chwilę może być jeszcze śmieszniej - LPR chce pakować...

  ...do mamra właścicieli koszulek z wizerunkiem liścia konopii...(wg ich koncepcji małolat pociągajacy skręta najwyraźniej niczym nie różni się od esesmana z Treblinki ;)

 • ahoj Wiarusie

  Widze ze temperament polityczny Wiarusa nadal ponosi :-).
  Rzeczywiscie, porownujac z innymi krajami cywilizacji zachodniej, Polska jest nieustannym zrodlem radosci.

  Lokalnych rodakow jednakze w koncu olsnilo i uciekaja w coraz wiekszych ilosciach gdzie pieprz rosnie, w niektorych specjalnosciach pozostali tylko ludzie tuz przed emerytura i swiezo po studiach, szykujacy sie do odlotu (np. nie sposob znalezc farmaceutow).  Jak dobrze ogladac ten kabaret z oddali.....

  2007-06-14 11:21alaskanka06
 • Sz.P.Alaskanka

  http://obczyzna.blogspot.com/2007/06/ahoj-wiarusie.html

  2007-06-15 00:41Wychodźca20128"Zmień kRaj" - powiedział premier - więc zmieniłem.www.cacy.salon24.pl

  W Temacie Maci - wtemaciemaci.salon24.pl

 • Brak komentarzy: