...a na koniec ogromny 3-metrowy orzeł z białej czekolady, który postawimy przed Pałacem Prezydenckim. Mamy nadzieję, że Pan Prezydent odsłoni tego pięknego orła - zapowiadała Magda Jethon, dyrektor Trójki. Twórcą słodkiej rzeźby jest Maestro Czekolady, Janusz Profus. Twierdzi on, że orzeł będzie wyglądał jak prawdziwy. - To będzie orzeł bielik, który albo startuje, albo ląduje, bo to można w różny sposób interpretować, na skale, gdzie ma swoje gniazdo - opowiada.
Rozpiętość skrzydeł czekoladowego orła będzie wynosiła 3 metry 20 centymetrów. Najdłuższa część, od dzioba do końca ogona, będzie miała 2 metry. Jego waga wahać się będzie od 400 do 500 kg. A pokryty zostanie od 1500 do 2000 różnego rodzaju piórek. Orzeł wykonany jest z białej czekolady. Jego wrogiem będzie słońce. - Nie rozpuści się na deszczu, ale temperatura powyżej 25 stopni będzie dla niego groźna - mówi Maestro Czekolady.


"orzeł z białej czekolady, który postawimy przed Pałacem Prezydenckim"? Po jakiemu to jest? Chyba "którego postawimy przed Pałacem"? Nie macie już nawet propagandzistów mówiących poprawnie po polsku?