czwartek, 25 czerwca 2009

Nowa Pierwsza Para: Radosław Wspaniały i Mądra Jola

Nowa Pierwsza Para: Radosław Wspaniały i Mądra Jola

MSZ przywróciło Kwaśniewskiej paszport dyplomatyczny

MSZ przywróciło Jolancie Kwaśniewskiej paszport dyplomatyczny, dający przywileje podczas podróżowania - podaje "Przekrój".

Ostatnio w wywiadzie dla jednego z kolorowych magazynów Kwasniewska żaliła się, że odebrano jej paszport dyplomatyczny - przywilej, jaki jej już nie przysługuje. Była zażenowana faktem, że traktowano ja jak zwykłego obywatela.

- Z mężem mogłam przechodzić przez salonik VIP, natomiast kiedy podróżowałam sama, byłam kontrolowana. W obecności ludzi ściągałam buty, żakiet, przeszukiwano mi torebkę. Widziałam, jakie to było dla wszystkich żenujące. Z mężem byłam byłą prezydentową, a bez - panią Kwaśniewską - powiedziała w wywiadzie dla "Gali".

Teraz czytamy, że Radosław Sikorski przywrócił b. prezydentowej paszport dyplomatyczny. "Dwie poprzednie Pierwsze Damy nie maja podobnych potrzeb" - podkreśla "Przekrój"


===================

Pardon me, ale gdzie i przy jakim rządzie akredytowana jest p. Kwaśniewska? Bo zarówno konwencja wiedeńska z 1961 roku o stosunkach dyplomatycznych i konsularnych jak i powszechna praktyka międzynarodowa stanowią, że przywileje i immunitety dyplomatyczne przywiązane są do akredytacji dyplomatycznej , a nie do posiadania paszportu innego koloru okładki niż "zwykli obywatele". Wszędzie indziej na świecie minister musiałby się publicznie wytłumaczyć, dlaczego byla prezydentowa nie powinna być traktowana jak zwykła obywatelka. A właściwie dlaczego miałaby być traktowana inaczej? Kim jest, jeśli nie "panią Kwaśniewską"?

1 komentarz:

Kubus Puchatek pisze...

Pani Kwasniewska wraz z panem Sikorskim zyja na planecie zwanej 'Polska', gdzie nic nie jest tak jak w reszcie cywilizowanego swiata do jakiego chcieliby nalezec.
nb. w czerwcu ub.roku zdarzylo mi sie byc w restauracji na Saskiej Kepie, w sasiedniej sali przechodniej pan Sikorski uwodzil jakiegos polityka przy kolacji :-).