poniedziałek, 9 czerwca 2008

Gol! Mistrzostwo Europy w kretynizmie - nasze!!!

Warszawa, 2008-06-09
Kolejny sukces alpinistów polskich. Zdobyto za jednym zamachem szczyt populizmu i szczyt kretynizmu.

Polski polityk oczekuje, że Rzeczpospolita Polska złamie wlasną konstytucję, ponieważ ktoś w niesłusznych barwach piłkę kopie.

Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji chce, by Podolski i Klose stracili polskie obywatelstwo. - Wezwałem dziś rano Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do natychmiastowego wszczęcia procedur pozbawienia obywatelstwa polskiego tych osób, które występują w narodowych barwach obcych państw - mówi lider LPR.

Oczekuję z zainteresowaniem na deklarację Pałacu Prezydenckiego na temat "procedur pozbawienia obywatelstwa polskiego".

Nie takie rzeczy jak Konstytucja my obalali ze szwagrem.

Art. 34:

1. Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi. Inne przypadki nabycia obywatelstwa polskiego określa ustawa.

2. Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.


PS. Jak już będziecie mieli te procedury, to gdzie i kogo muszę kopnąć, aby i mnie objęły? Od wielu lat usiłuję praktycznie skorzystać z ust. 2 artykułu 34 Konstytucji RP. Skutki, a właściwie ich brak, opisuję tutaj: POLEGŁY NA WAŁACH

2 komentarze:

von Stirlitz pisze...

Piechociński dla Mazowsza - Onet.pl Blog: "Jeden były wiceminister (nazwiska świadomie nie podaję bo dziś głośne i oto chodziło) postanowił przypomnieć się wzywając Prezydenta do odbioru obywatelstwa urodzonym w Polsce a grającym w Reprezentacji Niemiec piłkarzom. Głupota ta stała się medialną wiadomością dnia wyprzedzając nawet katastrofy i dramaty rozgrywające się tu i tam."

Штирлиц pisze...

Wygląda na to, że Orzechowski z Warzechą namawiają do przestępstwa.
Wniosek I Prezesa Sądu Najwyższego do Trybunału Konstytucyjnego o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego « MacLawye®: "jaki jest zakres odpowiedzialności Prezydenta Rzeczypospolitej za naruszenie wprost Konstytucji poprzez wydanie aktu stosowania prawa sprzecznego z Konstytucją i czy takie naruszenie rodzi konstytucyjną odpowiedzialność Prezydenta ?"